sobota, 15 czerwca, 2024
Aktualności

Jak być EKO?

Grupa realizująca projekt Erasmus+ Take Action For The Earth dostała zaproszenie z Urzędu Miasta Nowy Targ na udział w Nowotarskim Pikniku Edukacyjnym. Celami wydarzenia były zachęcenie mieszkańców do świadomego korzystania ze środowiska naturalnego oraz czynnej dbałości o zasoby  naszej planety. Prezentacja naszych uczniów pogłębiła wiedzę uczestników na temat zrównoważonego rozwoju i działań na rzecz klimatu. Uczniowie apelowali, by zapobiegać dewastacji naturalnego środowiska oraz wskazali, jak nie postępować wbrew przyrodzie. Podali konkretne sposoby na redukcję zużycia wody i energii, segregację  odpadów, a także sposoby na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Piknik był także okazją do podsumowania całorocznych aktywności w ramach projektu, w tym udziału grupy w spotkaniach ze specjalistami, szkolnych warsztatach, międzynarodowym spotkaniu we Francji oraz Akcji „Operacja czysta rzeka”.

Prezentacji towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji i dobrej zabawy połączonej z edukacją. Atrakcją było spotkanie z Jarosławem Kretem, prezenterem pogody, który przyjechał z wykładem poświęconym zagadnieniom ekologicznym.

Podczas pikniku odbyła się również akcja promocyjna naszej szkoły.

Grzegorz Słowik

grzegorz.slowik@goszczynski.nowotarski.edu.pl

Skip to content