piątek, 12 kwietnia, 2024
Bez kategorii

Czysta woda

W dniu 19 maja br.  jako uczniowie 1 LO im. Seweryna Goszczyńskiego biorący udział w programie Erasmus+ Take Action for the Earth mieliśmy okazję odwiedzić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i wziąć udział w interesującej prezentacji. Tematem prelekcji było oczyszczanie wody, zanim trafi do naszych kranów.

Podczas spotkania poznaliśmy istotne procesy oczyszczania wody, które przeprowadza się, zanim trafia ona do użytku. Dowiedzieliśmy się o etapach, przez które przechodzi woda, aby stać się bezpieczną i zdrową do picia.

Nasza uwaga została również zwrócona na niebezpieczne bakterie, które mogą pojawić się w wodzie pitnej, jeśli proces oczyszczania nie zostanie prawidłowo wykonany. Dowiedzieliśmy się, jakie konsekwencje zdrowotne mogą wyniknąć z picia zanieczyszczonej wody oraz jakie środki ostrożności należy podjąć, aby uniknąć zagrożenia. Było to pouczające doświadczenie, które utwierdziło nas w przekonaniu, jak ważne jest dbanie o czystość i jakość wody, którą spożywamy.

Cieszymy się, że mogliśmy pod opieką pana Słowika uczestniczyć w tej prezentacji i poszerzyć naszą wiedzę na temat wody. Program Erasmus+ Take Action for the Earth daje nam możliwość nie tylko zdobywania wiedzy, ale także angażowania się w praktyczne działania na rzecz ochrony środowiska. Jesteśmy gotowi podjąć dalsze kroki i propagować idee zrównoważonego rozwoju oraz ochrony zasobów wody.

Grzegorz Słowik

grzegorz.slowik@goszczynski.nowotarski.edu.pl

Skip to content